• Zestawy
 • Darmowa próbka

Często zadawane pytania?

 1. Jak działa serwis infoDiagram?

  Oferujemy dwa rodzaje produktów, wspierających używanie wizualizacji: gotowe merytoryczne diagramy oraz narzędzia do własnego tworzenia takich wizualizacji (ikonki, symbole). Merytoryczne wizualizacje służą do zrozumienia omawianego tematu oraz do inspiracji jak wizualizować konkretny koncept samemu. Można też kupić wersje edytowalną i otrzymać od razu gotowe slajdy PowerPoint z prawami do ich komercyjnego użycia. Zakupione wizualizacje można łatwo zmieniać w oprogramowaniu Microsoft PowerPoint, Apple Keynote czy OpenOffice Impress.

  Innymi słowami - czy obrazkami: Jak działa projekt infoDiagram

 2. Czy mam prawo używać diagramów i ikonek z tej strony? Co mogę zrobić z zakupionymi wizualizacjami?

  Tak, możesz swobodnie korzystać z diagramów oraz ikonek, które kupiłeś. Dodawać je do prezentacji, publikować na blogu, używać w innych materiałach. Możesz edytować kształty, zmieniać kolory i usuwać elementy. Cokolwiek potrzebujesz, aby dostosować diagramy do swoich potrzeb. Nie możesz jednak sprzedawać diagramów i ikonek osobom trzecim bez naszej zgody. Nie możesz przekazywać diagramów i ikonek osobom spoza organizacji, która je zakupiła.

  Jeśli chodzi o darmowy podgląd diagramów prezentowanych na naszej stronie, możesz je przeglądać w celu poszerzania wiedzy. Nie możesz jednak ich publikować, edytować ani usuwać cyforwego znaku wodnego.

 3. Czy mogę edytować zawartość infoDiagramów?

  Tak, po zakupieniu infoDiagramu. To główna korzyść oferowana przez infoDiagramy. Śmiało zmieniaj kolory, kształty, dopasowuj do swoich potrzeb zakupione wizualizacje.

 4. Jaka jest wiarygodność danych na diagramach merytorycznych?

  Przywiązujemy dużą uwagę, aby dane zawarte w infoDiagramach były jak najbardziej dokładne i sprawdzone. Każdy diagram posiada listę źródeł, z których korzystaliśmy. Część wiedzy w diagramach pochodzi z doświadczenia naszych współpracowników i w takich przypadkach źródła mogą nie pokrywać całości zakresu diagramu.

  Nie możemy jednak zagwarantować, że informacje zawarte w diagramach są aktualne. Prosimy o kontakt, jeśli zauważysz istotne błędy. Wierzymy, że możesz posiadać więcej informacji w swojej dziedzinie. Dzięki temu, że diagramy są edytowalne z łatwością mogą być zaktualizowane.

 5. Czy płatność jest bezpieczna?

  Tak. Cały proces płatności jest kodowany przy użyciu protokołu HTTPS. Płatności Online są obsługiwane przez firmę Paypal, która posiada certyfikatyPCI DSS, McAfee SECURE oraz Thawte Web Server Certificate z EV. Sprawdź ich stronę Paypal.com.

 6. Czy mogę używać wizualizacji w innych programach graficznych takich jak Adobe Illustrator itp.?

  Tak. Diagramy oraz ikonki są wektorowe. Udostępniamy je w formacie PPT lub PPTX więc z łatwością mogą być wyeksportowane do innych formatów wektorowych na przykład plików PDF, z których można wyciągnąć wektorową formę np. w programie Adobe Illustrator.

 7. Czy mogę umieścić diagram na moim blogu?

  Tak, przy zakupie naszych wizualizacji otrzymujesz prawo do ich publikacji również w Internecie. Jak to zrobić technicznie? Wizualizację można wyedytować zgodnie z potrzebami i zapisać w PowerPoint jako bitmapę na przykład plik PNG, który należy potem tylko dodać do blogu jako obrazek.

 8. Czy licencja obejmuje użycie ikonek na mojej stronie?

  Tak, możesz swobodnie wykorzystywać ikonki również na swojej stronie internetowej, w poczcie elektronicznej oraz materiałach drukowanych, zakładając, że ikonki będę w formacie bitmapy (np. PNG, JPG, GIF).

  Nie możesz jednak rozpowszechniać ich w formacie edytowalnym (np. kształtów wektorowych w PowerPoincie) bądź odsprzedawać pakietów bez naszej zgody.

  Zobacz nasz przewodnik eksportu ikonek na Slideshare:

 9. Jak wykonać konwersję ikonek na bitmapę (np. nie dzieląc edytowalnych ikonek)?
  Ikonki nie wyświetlają się prawidłowo w programie OpenOffice.

  Jeśli otwierasz ikonki infoDiagram w programie OpenOffice, niektóre z nich mogą nie być wyświetlane prawodłowo (ikonki są edytowalne, ale czasami konieczne jest ponowne zastosowanie koloru). Projektowanie oraz testowanie naszych wizualiazcji przeprowadzamy przede wszystkim dla programu Microsoft PowerPoint (2007 oraz nowsze wersje).

  Jednym ze sposobów mogących zapewnić prawidłowy wygląd ikonek w programie OpenOffice jest ich zmiana na format bitmapy w PowerPoincie. Dzięki temu będą one przejrzyste oraz prawidłowo wyświetlane w progamie OpenOffice, ale nie będą już edytowalne.

  Zmiana ikonek do bitmapy jest prostym działaniem. Wystarczy "Skopiować" ikonkę (lub ich grupę) do schowka (skrót Ctrl+C), a następnie za pomocą polecenia "Wklej Specjalnie" (skrót Ctrl + Shift + V) wybierz obrazek (bitmapę PNG), aby uzyskać przejrzyste ikonki.

 10. Chcę napisać książkę. Czy dozwolone jest wykorzystanie ikonek infoDiagram w książce? Czy mogę w sposób komercyjny wykorzystać wasze ikonki, zintegrowane ze swoim produktem (takim jak książka lub przewodnik) i go sprzedać? Oczywiście nie dotyczy to sprzedaży ikonek samych w sobie.

  Gratulujemy inwencji twórczej. Tak, ikonki mogą być wykorzystane także w książkach, przy założeniu, że nie będzie ona występować w formacie otwartym (np. w PowerPoincie), w którym ikonki mogą zostać wyodrębnione. Jeśli książka będzie drukowana, bądź utworzona w formacie PDF - nie ma przeszkód by wykorzystać nasze ikonki.

  PS. Możesz również przymyśleć umieszczenie kilku dodatków dla swoich czytelników. Skontaktuj się z nami, aby omówić zniżkę dla czytelników.

 11. Kolory diagramów (lub ikonek) zmianiają się w momencie kopiowania ich do mojej prezentacji.

  Podczas kopiowania obiektów (ikonek, kształtów, schematów) z jednego slajdu programu PowerPoint do innego, kolory mogą ulec zmianie jeśli wykorzystywana jest paleta z bieżącego pliku prezentacji (*). Aby zastosować oryginalny zestaw kolorów, klinknij w małą ikonę (jak na rysunku poniżej), która pojawia się po wklejeniu obiektu do nowej prezentacji, a następnie wybierz polecenie "Zachowaj formatowanie źródłowe".

  Nawiązujemy tutaj do nowszych wersji programu PowerPoint (Microsoft Office 2007, 2010, z formatem PPTX). Starsza wersja, MS Office 2003 z formatem PPT, nie wykorzystuje rodzajów palety kolorów.

  *Dotyczy to jedynie kolorów, które są zdefiniowane jako"pelata kolorów" w dokumencie. Jeśli ręcznie zdefiniujesz własny kolor do obiektu, wprowadzając wartości RGB, to kolory pozostaną takie same.
 12. W jaki sposób zmienić rozmiar ikonki, zachowując jej proporcje.

  Przytrzymaj klawisz "Ctrl" podczas zmiany kształtu ikonki za pomocą myszki.

 13. Czy mogę korzystać z waszych ikonek w programie Microsoft Word? W jaki sposób mogę przenieść ikonki z pliku PPT do pliku DOC?

  Tak, ikonki infoDiagram mogą być w łatwy sposób wykorzysywane również w innych dokumentach pakietu MS Office, również z programami Word oraz Excel.

  Jeśli korzystasz z pakietu Microsoft Office 2010, możesz w prosty sposób "Skopiować" i "Wkleić" ikonki infoDiagram z pliku PowerPoint do dokumentu programu Word, a następnie edytować je tak samo, jak w programie PowerPoint (zmiana koloru wypełnienia, kontury, cienie itp.). W wersji programu Microsoft Word 2007 (pakiet Microsoft Office 2007) skopiowane ikonki są zmieniane na obraz mapy biotwej, co powoduje utratę możliwości ich edytowania w programie Word.

  (see our How To Videos on Jak edytować kolory ikonek wektorowych w programie PowerPoint?)

  Jeśli chcesz wykorzystać nasze ikonki - markery, do podkreślenia tekstu w programie Word, umieść ikonki za tekstem.

Masz inne pytania?
Napisz do nas, chętnie na nie odpowiemy.